• لیست قیمت محصولات
 • انتخاب زبان
 • ورود

ورود به عصر سازندگي و نياز فراوان كشور به توليد مقاطع فولادي ساختماني ،مديران ارشد شركت آريان فولاد را بر آن داشت تا كمر خدمت به اجتماع را اين بار در قالب طرح احداث كارخانه فولاد آريان در منطقه اي محروم ببندند تا علاوه بر برداشتن گامي در راستاي خودكفايي ملي تا حدودي نيز گرد محروميت را از دامنه منطقه بزدايند.

در اين راستا پس از پايان يافتن مطالعات مهندسي و مكان يابي و استملاك زمين پرو‍ژه ،كلنگ احداث كارخانه آريان فولاد در سال 1380 در زميني به مساحت 220000 مترمربع  در كيلومتر 15 جاده بوئين زهرا-اشتهارد در منتهي اليه جنوب شرقي استان قزوين زده شد .کارخانه آریان فولاد در هجدهم خردادماه سال 1385 با حضور وزير محترم صنايع و معادن و مقامات گرامي استان قزوين به بهره‌برداري رسمی رسيد و بلافاصله پس از توليد، عرضه محصولات خود را در بورس فلزات تهران آغاز كرد.از آنجا كه توليد در كارخانه‌هاي نورد به صورت گام‌به‌گام انجام مي‌شود،این کارخانه ابتدا كارخود را با توليد و عرضه نبشي 130×130 آغاز نمود. توليد نبشي 130×130 براي اولين‌بار در خاورميانه توسط کارخانه آریان فولاد به تولید رسید و كشور را از واردات اين كالا بي‌نياز كرد.

آريان فولاد از لحاظ موقعیت جغرافیایی نزديكترين فاصله را تا بازار مصرف تهران و همچنين تا مبادي ورودي شمال كشور داراست. در نتيجه، موقعيت بي بديل منطقه باعث كاهش ميزان حمل و نقل و ايجاد آلودگي و در نهايت بيشترين صرفه جويي در وقت و انرژي را به همراه خواهد داشت.
تجهيزات مدرن كارخانه آريان فولاد عموماً توسط كارخانه های مانيسمان دماگ آلمان ( بزرگترين و معتبر ترين سازنده كارخانجات فولاد در جهان) ، NKK ژاپن و دانیلی ایتالیا بوده و داراي استانداردهاي بي نظيري در حفظ محيط زيست و همچنين ايجاد سيستمهاي بسيار مدرن و با صرفه اقتصادي بالا ميباشد.

با توليد مقاطع جديدي شامل مقاطع تير آهن H ، ريل ، ناوداني و نبشي بال نامساوي كه براي اولين بار در ايران توليد شد مسلما طراحي سازه هاي ايران را دچار تحولي عظيم خواهد كرد و باعث بهبود كيفيت ساختمانها، سبك تر شدن و مقاوم تر شدن سازه ها در كشور خواهد شد.

شركت آريان فولاد در حال حاضر داراي حدود 1000 نفر نيروي انساني بومی و غیر بومی می باشد كه در صورت بهره برداري فازهاي توسعه اين ميزان به حدود 1500 نفر خواهد رسيد كه از لحاظ فرایند جذب منابع انسانی بومی در سطح استان قزوين كم نظير و در سطح منطقه نيز بي نظير ميباشد.

با توجه به تعهد،اعتبار و خوش نامی  شركت در زمينه عرضه محصولات با كيفيت بالا و رعايت استانداردهاي ملي و بين المللي ، كليه محصولات توليدي شركت از بالاترين سطح كيفيت برخوردار بوده كه شركت آريان فولاد اين حسن شهرت خود نزد مصرف كنندگان را همانند سرمايه اي ارزشمند دانسته و بطور مستمر در پي حفظ و استمرارو ارتقاء  آن ميباشد.

هم اكنون سبد توليدات آريان فولاد شامل مقاطع ذيل ميباشد:

 1. تيرآهن بال پهن و بال نازك
 2. انواع تيرآهن هاي H و I
 3. انواع نبشي  ( بال مساوي ) تا سایز 30
 4. انواع نبشي  ( بال نامساوي ) تا سایز 30
 5. ناوداني ( تا مقاطع سنگين )
 6. ريل هاي سبك و نيمه سنگين قابل كاربرد در خطوط ريلي سبك و نيمه سنگين
 7. انواع ريل هاي آسانسور
 8. انواع ميلگرد ساده و آجدار از سايز 8 الي 32
 9. انواع ميلگردهاي مفتولي
 10. توليد شمشهاي فولادي جهت مصرف داخلی خطوط نورد  خود

لازم به يادآوري است كه از بين محصولات فوق كه توسط آريان‌فولاد توليد و عرضه مي‌شود، توليد مقاطع تيرآهن H، ريل، ناوداني و نبشي بال مساوي و بال نامساوي براي اولين‌بار در ايران و توليد مقاطع H و ريل براي نخستين‌بار در خاورميانه صورت مي‌گيرد.