• لیست قیمت محصولات
  • انتخاب زبان
  • ورود


خط نورد مقاطع سبک فولادی

تولید میلگرد آجدار و ساده از سایز 10 تا 32

ظرفیت 780 هزار تن در سال


عملکرد کارخانه به طور اجمالی

پس از ورود شمش به کوره پیشگرم و گذشتن از 4 منطقه حرارتی نهایتاً با درجه حرارت حدود 1150 درجه سانتیگراد از کوره خارج می شوند

استند اولیه به طور اتوماتیک با چندین حرکت رفت و برگشتی و تعویض کالیبرهای جانبی و تغییر فاصله غلطک ها نهایتاً شمش را به مقطع مورد نظر می رساند.

پس از عبور نهایی از استند اولیه نوبت به تغییر شکلهای جزیی تر می رسد که به وسیله 14 استند به طور پیوسته و همزمان انجام می شود.

این عملیات توسط اتوماسیون پیشرفته که به طور دائم سرعت حرکت شمش و همچنین میزان تغییر شکل را زیر نظر دارند، کنترل می شود.

در میانه مسیر تولید و بین استندهای میانی و نهایی یک اره پروانه ای نصب شده است که با سرعت بسیار بالا اقدام به قطع ابتدا و انتهای شمش در صورت لزوم می نماید، اتصال این قیچی به سیستم اتوماسیون مرکزی سبب می گردد که در صورت ایجاد هرگونه خطری در مراحل تولید این اره با سرعت بسیار بالا اقدام به خرد نمودن شمش به قطعات بسیار کوچک نموده و از چرخه تولید خارج می نماید.

نهایتاً شمش پس از عبور از استندهای میانی و نهایی شکل مورد نیاز را به دست می آورد که با عبور نهایی از استند آخر مقطع از عرض و ارتفاع کاملاً به حالت مطلوب می رسد. در مرحله کوئینچ آب با سرعت زیاد سبب تسریع در فرآیند خنک شدن محصول با سرعت بسیار بالا می گردد به طوری که محصول ضمن حفظ نرمی لازم به یک گرید بالاتر ارتقا می یابد.

در مرحله بعد با توجه به طول بسیار بالای محصول یک اره قابل تنظیم با قدرت 400 تن محصولات را به ابعاد مختلف برش می دهد و سپس به منطقه خنک کننده جهت افت دمای مورد نظر هدایت می شوند.

پس از سرد شدن محصول در قسمت کنترل و بازبینی از لحاظ کیفیتی بررسی گردیده و به قسمت بسته بندی ارسال می گردد.

در سه قسمت بسته بندی با توجه به حجم تولید و ابعاد، محصولات به قسمت مربوطه جهت بسته بندی هدایت شده و پس از بسته بندی آماده بارگیری می گردند