• لیست قیمت محصولات
  • انتخاب زبان
  • ورود
تعداد بازدید: 2206
راه اندازی و توليد آزمايشی خط توليد ميلگرد شماره آريان فولاد با ظرفيت 600 هزار تن در سال

با کمال افتخار همکاران آريان فولاد موفق به راه اندازی آزمايشی خط توليد ميلگرد شماره 3 آريان فولاد شدند . اين خط با توليد سالانه 600 هزار تن انواع ميلگرد قادر خواهد بود بخش مهمی از نياز به واردات ميلگرد را در کشور مرتفع نمايد.

در اين پروژه تلفيق دانش مهندسی و تجربه موجب شده است که سريعترين مراحل اجرايي با دقيقترين کيفيت اجرا شود و نهايتا اين خط در کمتر از يکسال به بهره برداری کامل رسيده است.

اجرای بيش از 12 هزار متر مکعب بتن ريزی و نصب دو هزار تن ماشين آلات در مدت کمتر از 6 ماه از افتخارات آريان فولاد ميباشد. ماشين آلات خط ساخت کشور ژاپن بوده و برای نصب و راه اندازی از توانمندی های داخل ايران استفاده شده. نتيجه كار توليد محصولاتی با بالاترين كيفيت مطلوب، به موقع و بالاتر از انتظارات بازار می باشد.

روند توليد محصول بطور خلاصه شامل موارد زير ميباشد:

پس از ورود شمش های خام به میز تغذیه کوره پیشگرم هیدرولیکی هل دهنده (پوشرها) شمش های خام به داخل کوره هدایت کرده و شمش ها پس از گذشتن از 4 منطقه حرارتی و انتقال از روی اسکیدهای کف کوره نهایتاً با درجه حرارت حدود 1150 درجه سانتیگراد از کوره خارج می شوند که با خروج از کوره و پس از ریختن پوسته های احتمالی بر اثر برخورد به دیواره مربوطه شمش ها به طرف استند اول حرکت داده می شوند.

پس از خروج از کوره اولیه برای تغییر شکلهای مقطع که به وسیله 17 استند به طور پیوسته و همزمان انجام می شود.

 این عملیات توسط کامپیوترهای بسیار قدرتمند که به طور دائم سرعت حرکت شمش و همچنین میزان تغییر شکل را زیر نظر دارد و با کوچکترین تغییری در میزان سرعت هر کدام از استندها فوراً سرعت بقیه استندها بطور متناسب تغییر می کند. با توجه به سرعت 17 متر بر ثانیه تولید دقت و سرعت عمل کامپیوترها جهت جلوگیری از هر نوع خطری حیاتی می باشد.

 در میانه مسیر تولید و بین استندهای میانی و نهایی یک اره پروانه ای نصب شده است که با سرعت لازم اقدام به قطع ابتدا و انتهای شمش در صورت لزوم می نماید، اتصال این قیچی به نرم افزار کامپیوتر مرکزی باعث می گردد که در صورت ایجاد هرگونه خطری در مراحل تولید این اره با سرعت بسیار بالا اقدام به خرد نمودن شمش به قطعات بسیار کوچک نموده و از گردونه تولید خارج شود.

 نهایتاً شمش پس از عبور از استندهای میانی و نهایی شکل مورد نیاز را به دست می آورد که با عبور نهایی از استند آخر مقطع از عرض و ارتفاع کاملاً به حالت مطلوب می رسد. در مرحله کوینچ آب با سرعت زیاد باعث خنک شدن محصول با سرعت بسیار بالا می گردد به طوری که محصول ضمن حفظ نرمی لازم به یک گرید بالاتر ارتقا می یابد.

در مرحله بعد با توجه به طول بسیار بالای محصول یک اره با قدرت 400 تن قابل تنظیم محصولات را به ابعاد مختلف برش می دهد و سپس به دو محل سرد کن جهت عملیات خنک سازی هدایت می شوند.

 پس از سرد شدن محصول در قسمت کنترل و بازبینی از لحاظ کیفیتی بررسی گردیده و به قسمت بسته بندی ارسال می گردد.

در سه قسمت بسته بندی با توجه به حجم تولید و ابعاد، محصولات به قسمت مربوطه جهت بسته بندی هدایت شده و پس از بسته بندی آماده بارگیری می گردند.


انتشار: 1393/06/05 - 11:49 AM
کد خبر: 217250